Masivní dubová podlaha tvoří základ originálního interiéru

Dubová podlaha tvoří základ originálního interiéru

Dub je jedním z nejvyužívanějších dřev v Evropě a zahrnuje více druhů. Nenapodobitelná struktura dřeva dubových palubek dodá interiérům vašich domovů jedinečnou podobu exkluzivity.

Pro výrobu podlahových palubek se využívá dřevo z kategorie tvrdších listnatých stromů jako je dub, jasan, bříza, ořech, olše, případně akát. Podlahové palubky se vyrábějí i z tuzemských dřevin měkčích jako je smrk, borovice a modřín. Z tropických dřevin se nejčastěji používají palubky z teaku, merbau, wenge, cumaru a řady dalších druhů.

Pokud ještě nevíte, jakou podlahu si vybrat, určitě Vám poradí zkušení profesionálové ze společnosti HORNAT podlahy s.r.o., která působí na trhu s dřevěnými podlahami již více než 20 let. Firma se specializuje na masivní dřevěné podlahy z tuzemských i exotických dřevin, které jsou vhodné do moderních i historických interiérů. Odborně s vámi zkonzultují vaše požadavky a zajistí pokládku masivních dubových podlahovek včetně tzv. selských prken.

Zakázková výroba a montáž

Masivní podlahové palubky z dubu patří k nejtrvanlivějším podlahovým krytinám vůbec. Dub je jedním z nejvyužívanějších dřev. Dubové dřevo si získává oblibu svou dlouhou životností a luxusním vzhledem.

Firma HORNAT podlahy s.r.o. má v nabídce podlahové dubové palubky o tloušťce 18 mm -25mm a šířce 110-200 mm. Tyto rozměry vytváří luxusní vzhled podlahy, neboť je na první pohled viditelný rozdíl oproti řemenovým podlahám vyrobených z užších a tudíž i levnějších vlýsků. K dispozici jsou balené v délkách od 500 do 2500  mm, protože podlaha je určena pro řemenový způsob pokládky. V takovém případě jsou jednotlivé části skládány za sebou a tak se ztratí jejich vzájemný délkový poměr. Díky různým délkám naopak tento „spárořez“ více vynikne.

Technologie montáže vždy musí odpovídat daným rozměrům a způsobu používání podlah. Dubové palubky je možné k podkladu přibíjet a některé formáty je možné celoplošně lepit. Vrstvené palubky se systémem click je možné pokládat i plovoucím způsobem.

Formáty masivních podlah jsou důležité

Dubové podlahy jsou v našich krajích žádané nejvíce. Při výběru je důležité se zamyslet nad formátem podlah a rozlišit do jakého interiéru mají být zvoleny. Takzvané selské podlahy s co nejširšími prkny nemusí být v moderním interiéru to pravé ořechové. Zato se vyjímají na hradech či chalupách, kde se atypické rozměry širokých prken uplatní nejvíce.

Masivní podlahová palubka z dubu je charakteristická tím, že má větší rozměry, než mají klasické vlysy, které známe pod názvem parkety. Rozměry palubek od 100 mm začínají tam, kde parkety končí. Společným znakem palubek i klasických parket je pero a drážka po celém obvodu. Nejčastěji se vyrábějí palubky z tvrdých dřevin v napadající délce od 500 do 2500 mm a délka od 2 000 do 5 000 mm platí pro měkké dřeviny. Na zakázku  lze vyrobit i jiné rozměry, např. u dubových selských prken lze vyrábět i šířky 150-200mm.

Vzhled palubek

Dubová podlaha tvoří základ originálního interiéru

Už ve výrobě je možné palubky opatřit zkosenými hranami, kterým se říká „fázky“. Tento typ je obzvlášť žádaný, protože fázky umí pěkně zvýraznit formát podlahoviny a opticky eliminují vznik spár. Masivní palubky s fázkou a lakovanou povrchovou úpravou umožňují montáž podlah i podlahářům či kutilům, kteří nemají drahé speciální podlahářské vybavení (brusky), neboť k montáží stačí pilka na dořezy palubek ke stěnám a špachtle na nanášení lepidla, či kladívko na přibíjení.

Kartáčovaný povrch je speciální úprava palubek, kdy se při výrobě z povrchu odstraní speciálními kartáči měkčí části dřeviny. Docílí se tak dojem rustikálního povrchu. Opotřebovaný vzhled podlah je možné zvýšit patinováním, případně umělým poškozením povrchu tupými předměty.

Intarzované parkety

Historie intarzovaných parket v Evropě sahá až do 17. století. Uplatňují se zejména v historických objektech nebo v luxusních atypických interiérech. Použitím různých tvarových designů v kombinaci různě barevných dřevin vznikají nekonečné možnosti výsledného vzhledu podlahy. Každou zakázku vypracovává tým zkušených truhlářů s jedinečnou originalitou.

Parketové čtverce jsou vyráběny buď jako celomasivní v tloušťce 22 mm, kdy jsou jednotlivé dílce intarzie spojovány na pero a drážku. Mohou být také vyráběny v tloušťce 10 mm, kdy je celá intarzie podlepena síťkou, podobně jako je tomu u mozaikových parket. Druhou technologií je tzv. sendvič, což je vrstvená intarzie, jejíž nášlapnou vrstvu tvoří masivní nákližek o tloušťce 4 – 10 mm, který je nalepen na podkladní nosnou vrstvu, která je zpravidla tvořena materiálem z aglomerovaného dřevo, jako je třeba překližka nebo laťovka.

Podlahy z celomasivních parketových čtverců, které dodává společnost HORNAT podlahy s.r.o., jsou vlastně vlysovými podlahami poskládanými výhradně z atypicky tvarovaných vlysů, což dodá vašemu interiéru osobitý vzhled a originalitu.

Prohlédněte si fotogalerii dubových podlah

Dubová podlaha tvoří základ interiéru

Dubová podlaha tvoří základ interiéru

Dubová podlaha tvoří základ interiéru

Dubová podlaha tvoří základ interiéru

Máte dotaz? Napište nám, rádi odpovíme

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Fakturační adresa, vzorkovna

Jeseniova 79
130 00 Praha 3 Žižkov

IČO: 24280178
DIČ: CZ24280178

Otevírací doba
Po - Pá: dohodou

Kontaktní osoba

Pavel Horáček - zaměření, realizace

Lenka Horáčková - Obchod, vzorkovna

  • +420 732 508 076
  • +420 724 124 236

© 2024, Hornat podlahy s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑