Laminátové podlahy, které vás zaujmou.

Výběr laminátové plovoucí podlahy

Různí lidé, různý vkus, různé styly.Protože Váš domov je odrazem Vaší osobnosti nabízíme Vám širokou nabídku dekorů, povrchů a struktur.

Laminátové podlahy se v posledním desetiletí staly dostupnou alternativou k parketám a dřevěným podlahám, které dokonce v mnohém předstihli. Jakýmsi mezistupněm mezi klasickými parketami, které byly běžnou součástí vybavení zejména městských obytných domů byl v osmdesátých letech korek. Jeho montáž a následné lakování a údržba byly však poměrně náročné a vrchní vrstva laku, jak moc pečlivě nanesená se časem opotřebovávala. Laminátové podlahy v sobě spojují několik dobrých vlastností dřevěných parket, palubek a korkové podlahy, které je dělají atraktivními nejen pro použití v novostavbách, ale i při rekonstrukcích interiérů.

Většina laminátových plovoucích podlah se skládá ze spodní pryskyřičné vrstvy, dále z nosné   HDF nebo MDF desky, z ochranné zpevňující tenké desky, nebo filmu, pryskyřičného dekoračního filmu, který určuje barvu a texturu a z průzračného pryskyřičného povrchu. Nosná deska laminátové plovoucí podlahy by měla být  odolná a stabilní vůči změně tvaru, přičemž některé typy jsou částečně impregnovány proti vodě. Film, který se nachází nad ní by ji měl chránit vůči úderům, protlačení podpatky jehličkových bot, nebo nohám nábytku. Dekorační film se většinou vyrábí tak, aby byl odolný vůči UV záření, aby časem neměnil barvu, nebo strukturu vzoru, který může imitovat různé druhy dřeva, nebo kamene, případně může být potlačen jiným, například květinovým vzorem. Vrchní pryskyřičný film, by měl povrch desky chránit, některé druhy jsou částečně odolné například vůči propálení cigaretou, vysoké teplotě, odolné jak vůči běžným chemikáliím, které se používají v domácnostech, tak vůči skvrnám od fixů, nebo barviček, což je mimořádně vítané, pokud jsou obyvateli domácnosti i malé děti. Některé typy povrchů se dokonce v současnosti již vyrábějí jako neklouzavé, nebo odolné vůči opotřebení od koleček kancelářských židlí. Laminátové podlahy jsou vhodné i do místností s podlahovým topením, dají se snadno udržovat - vysávat, nebo vytírat vlhkým hadrem a proto vhodné i pro alergiky, ale mají i jiné zajímavé vlastnosti - špatně hoří, těžko se vznítí a málo kouří. Jejich montáž dokonale zvládne i sváteční domácí kutil a některé typy jsou dokonce vyráběny tak, aby se jejich spoje nemuseli lepit a případně se dají rozložit a zase složit. Jsou prakticky ekologicky nezávadné a jejich odstraňování je bezproblémové, což určitě potěší i budoucí generace. Jednoduše - laminátová podlahová krytina je atraktivní partnerkou, která do společného života přináší nejen kvalitu bydlení a pohodlí, ale i fantazii a všestrannost. Prohlídněte si také naší nabídku  vinylových podlah.

Máte zájem o laminátové podlahy? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Fakturační adresa, vzorkovna

Jeseniova 79
130 00 Praha 3 Žižkov

IČO: 24280178
DIČ: CZ24280178

Otevírací doba
Po - Pá: dohodou

Kontaktní osoba

Pavel Horáček - zaměření, realizace

Lenka Horáčková - Obchod, vzorkovna

  • +420 732 508 076
  • +420 724 124 236

© 2024, Hornat podlahy s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑